Někdo má ráda výšky a jiný zase hloubky. Každý člověk to má asi nastavené trochu jinak. Pokud patříte do té první kategorie, pak jste jistě horlivým návštěvníkem hor. A možná, že se z vás stal dokonce horolezec. Milovníci toho opačného extrému se zase rádi vydávají k moři nebo k různým sladkovodním jezerům. Jenže jen se koukat anebo se za pomoci šnorchlu zlehka podívat jen pod hladinu může být pro někoho málo. Je pravda, že některá přímořská letoviska mají pro své klienty v nabídce i různé kurzy, díky kterým se můžete potápět i do větší hloubky. Ty bývají ale většinou předražené. A jet několik set kilometrů k nejbližšímu moři, abyste si splnili svůj sen, je asi také zbytečné. A hlavně nákladné. Přesto, že u nás žádné moře není, kurz potápění najdete docela snadno.

kruz potápění

  • Je dokonce na profesionální úrovni.
  • Jedná se totiž o celosvětově uznávanou školu potápění.

Proto také nemusíte zůstat jen na první úrovni a můžete svůj krásný koníček povýšit na úroveň profesionální.

I pro naprosté začátečníky

Možná, že byste si rádi tento sen splnili, ale máte z toho tak trochu obavu. Je to na jednu stranu pochopitelné, ale není k tomu důvod. Ke každému zájemci je přistupováno individuálně podle jeho schopností a zkušeností. Může se tedy přihlásit i naprostý začátečník.

  • Své první potápěčské krůčky uskutečníte v bezpečí bazénu, kde vám bude k dispozici rezervovaná plavecká dráha.
  • Kromě toho budete mít v bezprostřední blízkosti záchytný bod v podobě profesionálního instruktora, který vás rozhodně nenechá v nesnázích.

potápění

Zkuste si tedy vše nejprve „nanečisto“ a teprve po půl hodině, po kterou trvá zkušební lekce, se můžete rozhodnout, jestli do toho půjdete. O výstroj se starat nemusíte. Pokud sdělíte velikosti oblečení a obuvi, budou vám všechny potřebné náležitosti půjčeny. Jedinou podmínkou je dobrý zdravotní stav. A také věk nad dvanáct let.