Stačí chvilka nepozornosti a rázem se může čistá voda proměnit v pořádný žabinec. Tak co dělat, aby byla voda stále čistá? V první řadě byste se měli zaměřit na kvalitní filtraci a důkladné vysátí nečistot ze dna. Ovšem zapomínat bychom neměli ani na chemickou údržbu za pomocí chemie, kterou je potřeba provádět celou sezónu, jinak byste mohli mít namísto čisté vody zelený močál. Sázejte na prověřené přípravky, které jsou doporučené přímo prodejcem, nebo ty, které jsou ověřené, a někdo ve vaší blízkosti s nimi měl v minulosti vlastní zkušenost. Neověřeným a neznámým výrobkům se zkuste pokud možno vyhýbat, mohly by vám způsobit různé alergické reakce, podráždění sliznice nebo i závažnější zdravotní onemocnění.

listy v bazénu.jpg

Zatočte se zakalenou vodou

Tento problém vás může potkat především po zimě nebo pak průběhu celého léta. Ideálním řešením je vodu profiltrovat, dokud nebude zase průzračná a čistá. S tímto jevem se můžete setkat, pokud zanedbáváme pravidelnou péči. Na trhu však najdete řadu přípravků s chlórem a proti boji s řasami. Pokud žádný chemický přípravek nepomůže, nezbyde vám než celou nádrž vypustit, vyčistit a znovu napustit čistou vodou.

 

Nádech dovolené u vás doma

Pokud nechcete řešit problém s čištěním vody, vyzkoušejte zázračnou mořskou sůl do bazénu. Nejen, že vám odpadnou starosti se špinavou vodou, ale navíc si při každém koupání budete připadat jako na dovolené. Voda pak není cítit chlórem. Oči a sliznice v takto ošetřované vodě nejsou podrážděné a není potřeba bát se alergických reakcí.

vysavač na dně bazénu.jpg 

Kvalitní filtrace je základ

Nesmíme zapomenout ani na mechanickou ochranu vody, v tomto případě máme na mysli kvalitní filtraci. Na trhu se v současné době vyskytuje hned několik technologií a filtračních metod. Při výběru vhodné filtrace byste se měli zaměřit na objem vody a místní podmínky.